In grote delen van Zuid-Soedan heeft de bevolking te maken met een humanitaire crisis.
Samen met de Dutch Relief Alliance komt Tearfund in actie om noodhulp te bieden aan de getroffen mensen.
Door aanhoudend geweld, overstromingen, ziekte-uitbraken en stijgende voedselprijzen verkeren grote delen van Zuid-Soedan in een humanitaire crisis. Vooral in Rubkona County, in de staat Unity in het noorden van Zuid-Soedan, is de situatie ernstig. Duizenden gezinnen hebben moeite om aan voldoende voedsel, schoon drinkwater en basisvoorzieningen te komen.
In het gebied kampen ruim 100.000 mensen met extreme voedselonzekerheid en zijn veel gezinnen hun inkomen en bestaansmiddelen kwijtgeraakt.
Daarbovenop heeft de cholera-uitbraak in Unity State grote gevolgen voor de volksgezondheid. Gebrek aan schoon drinkwater en sanitaire voorzieningen vergroot het risico op verspreiding van ziektes.
Van 30 juli 2026 tot en met 30 januari 2027 biedt Tearfund de volgende noodhulp in Rubkona en Budang:
In totaal bereikt Tearfund met dit programma 9.370 mensen.
* Door deze manier van noodhulp hoeven er geen goederen geïmporteerd te worden uit andere landen en worden lokale ondernemers ondersteund. Bovendien houden de mensen op die manier zelf de regie om te kiezen wat ze het hardst nodig hebben.
Dit werk in Zuid-Soedan maakt deel uit van een gezamenlijk programma van de Dutch Relief Alliance. Binnen dit programma werkt Tearfund samen met de partnerorganisatie Coalition for Humanity. Daarnaast zijn ook Plan International en Red een Kind, met hun partners, actief in hetzelfde gebied. Hun hulpverlening is gericht op voedselvoorziening en bescherming van kwetsbare families en kinderen.
De situatie in Zuid-Soedan blijft zeer zorgelijk. Met jouw steun kunnen we hulp bieden aan mensen in acute nood wereldwijd, zoals nu in Zuid-Soedan.
De Dutch Relief Alliance is een samenwerkingsverband van 14 Nederlandse hulporganisaties. In noodsituaties zoals conflicten, extreme armoede of natuurrampen werken wij samen binnen één groot programma, gefinancierd door het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Hierdoor kunnen we sneller en effectiever hulp bieden aan mensen die getroffen zijn door een humanitaire crisis.