Word nu donateur met 50% korting. Betaal tijdelijk geen 20 euro, maar 10 euro per maand om mensen in nood en armoede te helpen!
Word donateur voor geen €20, maar slechts €10 per maand »
Ja, dat is het zeker... Een aanbieding die te mooi is om waar te zijn, is dat meestal ook. Ons aanbod is ook te mooi om waar te zijn. Want ga maar na: met de helft van de donaties, kunnen we ook maar de helft van de mensen helpen. Dat lijkt ons geen duurzaam model...
We zoeken donateurs die de waarde inschatten van de kosten van noodhulp en armoedebestrijding. Mensen die van harte geven aan hun naaste in nood. Om extreme armoede en hartverscheurend onrecht aan te pakken. Om noodhulp te kunnen verlenen bij rampen en conflicten.
Wil je met ons meedoen?
Word een betrokken donateur van Tearfund »
Op een bepaalde manier is Black Friday een goed bedachte dag voor winkels om hun voorraden te kunnen verkopen, zodat het niet wordt weggegooid. En consumenten op die manier gebruik kunnen maken van een mooie kortingsactie. Klant blij = winkel blij. Toch? Helaas is dat niet het hele verhaal.
Met Black Friday trekken winkels alles uit de kast om zoveel mogelijk te verkopen. Spullen met nep-korting. Spullen die je helemaal niet nodig hebt. Je hebzucht wordt aangewakkerd. De reden dat ooit Black Friday begon, is steeds minder aan de orde.
Het resultaat? Mensen kopen spullen die ze helemaal niet nodig hebben. De advertenties en nieuwsbrieven vol korting kunnen je het gevoel geven dat je continu dingen mist als je niet nú iets koopt.
Dit druist in tegen waar we denken dat het naar toe moet gaan: gelukkig zijn met minder en genoeg hebben voor iedereen. Want hoe meer consumptie er is, hoe meer onrecht er is om artikelen voor een lage prijs te maken en dus hoe meer menselijk leed er is. Kortom: overconsumptie leidt tot meer leed.
Wil je meer weten hoe je het beste kunt omgaan met Black Friday? Lees het artikel Je niet gek laten maken tijdens Black Friday, hoe doe je dat?